Polish-Ukrainian Startup Bridge

28 października 2020. Odbyła się czwarta edycja Kyiv Tech Hub – konferencji podsumowującej w ramach programu Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB), realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

Celem PUSB jest wyłonienie najlepszych pomysłów biznesowych z różnych miast Ukrainy i zapewnienie im bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami polskich funduszy inwestycyjnych. Zakłada się też przyspieszenie rozwoju startupów podczas szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów.

Do konkursu przyjęto ponad 60 startupów, z których 20 dotarło do finału.

Jury złożone z przedstawicieli polskich funduszy Venture Capital i Fundacji Fundusz Współpracy oceniało startupy na podstawie następujący kryteriów: potencjał biznesowy, skalowalność, kompetencje i kompletność zespołu, sposób prezentacji projektu.

Podczas Kyiv Tech Hub jury wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali łącznie dofinansowanie w wysokości 50 tys. złotych.

  • Pierwsze miejsce z pulą nagród w wysokości 30 000 zł (7650 USD) zajęła Elomia– wirtualny psycholog, który zapewnia szybką pomoc online bez wychodzenia z domu. Projekt powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą skorzystać z tradycyjnych porad psychologicznych.
  • Drugie miejsce i 10 000 zł (2550 USD) przyznano startupowi RE-leaf PAPER, którego pomysłem jest produkcja papieru i tektury z opadłych liści. Z otrzymanego papieru będą robić papierowe torby i naczynia.
  • Trzecie miejsce zajął projekt Caretech. Human — rozwiązanie z dziedziny IoT- Internetu Rzeczy, rozwiązanie pozwalające na samodzielne monitorowanie i wykrywanie chorób takich jak cukrzyca, rak jelita grubego, choroby układu pokarmowego i inne. Caretech.Human otrzymał również 10 000 zł.

Paweł Bochniarz, jeden z członków jury konkursu oraz CEO ValueTech Seed, podkreślił, że na ukraińskim rynku jest wielu przedsiębiorców, którzy mają ciekawe, niestandardowe pomysły i umiejętność ich realizacji. Inicjatywy takie, jak PUSB to dla nich nie tylko doskonała okazja do otrzymania dofinansowania, ale także niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn