100 000 USD dla start-upów

11 września 2020 r. Odbył się 10. Pitch zorganizowany przez Ukraiński Fundusz Startupów. Dwa projekty zostaną sfinansowane na łączną kwotę 100 000 USD.

Dotacje uzyskały startupy na etapie zalążkowym (każda dotacja po 50 000 USD):

  • Kray Technologies- to pierwszy na świecie automatyczny dron do przemysłowej ochrony i nawożenia roślin o produktywności przemysłowej (do 470 ha / dzień).
  • TenniRobo- to innowacyjny kompaktowy robot do tenisa stołowego. Robot jest tak naprawdę profesjonalnym trenerem sterowanym przez aplikację mobilną. Konieczne jest połączenie urządzenia z telefonem komórkowym przez Bluetooth, co pozwala użytkownikowi kontrolować dowolne parametry.

Robot jest w stanie odtworzyć realistycznie zachowanie piłki, tak jak to robi prawdziwa osoba w grze, co jest wielką zaletą dla sportowców. Dodatkowo za pomocą aplikacji mobilnej TenniRobo można tworzyć własne ujęcia i łączyć je w osobiste programy treningowe.

Dzięki TenniRobo gracze i mogą zaoszczędzić nawet 80 USD tygodniowo na samokształceniu. Jest to również bardzo przydatna pomoc dla każdego trenera, ponieważ robot pomaga przyspieszyć rozwój sportowca i urozmaicić trening.

Ukraiński Fundusz Startupów to państwowy fundusz utworzony z inicjatywy rządu. Misją funduszu jest promocja i rozwój startupów technologicznych na wczesnych etapach. Selekcja start-upów odbywa się na zasadach konkurencyjnych: uczestnicy są oceniani i wybierani przez radę niezależnych ekspertów inwestycyjnych. Fundusz na bieżąco przyjmuje i ocenia wnioski od ukraińskich startupów.

Pitch Days to cykliczne wydarzenia, które zachęcają innowacyjne firmy i indywidualnych profesjonalistów, programistów do otrzymania środków na realizację swoich pomysłów. Fundusz daje też szansę obiecującym start-upom na uzyskanie grantów na programy akceleracyjne znanych ukraińskich i międzynarodowych akceleratorów.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn