Koronawirus i nowe ograniczenia

26 sierpnia 2020. Władze ukraińskie opracowują przepisy zakazujące cudzoziemcom z krajów „czerwonej strefy” wjazdu na Ukrainę na okres 30 dni. Na ostatniej liście państw, opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy w dniu 22 sierpnia, Polska znajduje się na liście „zielonej”.

Według ministra Gabinetu Ministrów Ukrainy Olega Niemczinowa, granica państwa  będzie zamknięta dla wszystkich cudzoziemców, z wyjątkiem tych, którzy przejeżdżają tranzytem przez Ukrainę, studiują, służą w siłach zbrojnych, mają pozwolenie na pobyt. Dyplomaci, członkowie załóg transportowych, zaproszone postacie świata kultury, sportowcy, instruktorzy z państw członkowskich NATO, przedstawiciele misji humanitarnych nie będą objęci ograniczeniami.

Decyzja rządu będzie obowiązywać od godz. 00:00 dnia 29 sierpnia do godz. 00:00 dnia 28 września.

Ponad 1600 nowych pacjentów z COVID-19 zostało zarejestrowanych na Ukrainie w ciągu ostatnich 24 godzin, dlatego Gabinet Ministrów proponuje przedłużenie kwarantanny do 1 listopada. Poinformował o tym premier Denis Szmygal podczas tradycyjnej telekonferencji, której przewodniczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Ukraina pięć dni temu przekroczyła granicę 100 000 przypadków koronawirusa.

Przypomnijmy, że Ukraina zamknęła granicę dla cudzoziemców i bezpaństwowców 16 marca od godziny 00:00 (z wyjątkiem niektórych kategorii obywateli). Zakaz wjazdu dla cudzoziemców został zniesiony 12 czerwca.

14 czerwca rząd ogłosił, że Ministerstwo Zdrowia opublikuje listę krajów, które zostaną sklasyfikowane jako „czerwone” lub „zielone” pod względem zachorowalności na COVID-19. Lista jest weryfikowana co dwa tygodnie.

Źródło:https://moz.gov.ua/article/news/informacija-schodo-kilkosti-aktivnih-vipadkiv-covid-19-na-100-tis-naselennja-stanom-na-22-serpnja-2020-roku

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn