coronavirus, distances, distance

Kwarantanna: Ukraińcy szukają pracy zdalnej

25 maja 2020. Według danych analitycznych „OLX Praca”, w kwietniu w porównaniu z lutym, liczba zapytań o pracę zdalną wzrosła o 83%. Najbardziej poszukiwane w czasie kwarantanny są office managerowie, pracownicy call centre oraz specjaliści ds. Instagram. Najwięcej ukraińskie pracodawcy są skłonni zapłacić sprzedawcom – 29,3 tys. UAH miesięcznie.

„Pracodawcy również dostosowują się do nowych warunków rynkowych i w okresie wzmożonych ograniczeń kontaktów społecznych coraz częściej oferują pracę przez internet i świadczenie usług z domu” – podano w komunikacie OLX.

TOP-10 zawodów pod względem liczby zamieszczonych na portalu ogłoszeń w kwietniu:

Sprzedawca

Podczas kwarantanny pracodawcy zaczęli aktywnie rekrutować sprzedawców do pracy zdalnej. Podobne oferty pracy pojawiły się na platformie w kwietniu z rekordowym średnim wynagrodzeniem ponad 29 tys. UAH.

Administrator strony internetowej

Liczba ofert pracy w tym zawodzie zwiększyła się o 46%, a średnie wynagrodzenie wynosi 22 tys. UAH.

Programista i copywriter 

W lutym na portalu prawie nie było ofert pracy w tych branżach, natomiast w kwietniu zawody te znalazły się na liście najbardziej poszukiwanych. Za miesiąc pracy programisty pracodawcy średnio oferują 20 tys. UAH, a copywritera – 21,5 tys.

Specjalista ds. Instagram.

Liczba ofert pracy w tym zawodzie w kwietniu zwiększyła się o 72%. Średnio za pracę twórczą pracodawcy są skłonni zapłacić 19,5 tys. UAH miesięcznie. Warto zauważyć, że w kwietniu wynagrodzenie specjalistów ds. Instagram wzrosło o 2 tys. hrn w porównaniu z

Menedżer ds. sprzedaży

W kwietniu pracodawcy poszukiwali menedżerów ds. sprzedaży o 42% częściej niż w lutym. Specjalista w tym zawodzie może liczyć średnio na 12,5 tys. UAH miesięcznie.

Dyspozytor

Pracodawcy stale poszukują do pracy zdalnej dyspozytorów i są w stanie zapłacić tym pracownikom średnio 11,5 tys. UAH.

Księgowy 

Niezmienne pozostaje zapotrzebowanie na księgowych. Specjaliści tej branży mogą liczyć na ok. 10 tys. UAH miesięcznie.

Office manager

W kwietniu liczba ofert pracy zdalnej w tym zawodzie zwiększyła się prawie dwukrotnie. Za taką pracę ukraińscy pracodawcy średnio proponują ok. 10 tys. UAH.

Facebook
Twitter
LinkedIn