Czarter z ukraińskimi pracownikami

25 maja 2020. Wczoraj do Warszawy przyleciał samolot Ukraińskich Linii Lotniczych z ukraińskimi pracownikami, którzy mają podjąć pracę w Polsce. Rejs czarterowy zorganizowany przez międzynarodową agencję zatrudnienia Gremi Personal działającą w Polsce.

Samolot z ukraińskimi pracownikami wylądował

w niedzielę 24 maja na warszawskim Okęciu. Według informacji od pracodawcy, do Polski przybyło 178 obywateli Ukrainy, którzy następnie udali się na obowiązkową dwutygodniową kwarantannę organizowaną w specjalnych ośrodkach. Do każdego z ośrodków jest przepisany koordynator, z którym można skontaktować się 24/7. Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przylecieli do Warszawy, posiadają długoterminowe umowy o pracę w Polsce oraz ubezpieczenie medyczne, łącznie z ubezpieczeniem na wypadek zachorowania na COVID-19.

Jest to pierwszy samolot czarterowy,

który przywiózł specjalistów do Polski w czasie pandemii. Po uzgodnieniach władze Polski i Ukrainy wydały oficjalne pozwolenie na taki przelot. Z rejsu powrotnego Warszawa- Kijów mogli skorzystać wszyscy obywatele Ukrainy chętni powrotu do kraju.

Wszystkie międzynarodowe rejsy pasażerskie ze względu na rozprzestrzenienie się koronawirusa SARS-CoV-2 zostały zawieszone do odwołania.

Facebook
Twitter
LinkedIn