Ukraina to nie Irak

20 marca 2023. Europoseł Marek Belka był gościem Radia RMF FM. Rozmowa dotyczyła też odbudowy państw po wojennych zniszczeniach.

Prof. Marek Belka w latach 2003-2004 pełnił funkcję szefa koalicyjnej Rady Koordynacji Międzynarodowej w Iraku, a potem dyrektora ds. polityki gospodarczej w Tymczasowych Władzach Koalicyjnych w Iraku. Dziennikarz RFM FM zapytał M. Belkę czy kłopoty z udziałem polskich firm w odbudowie Iraku mogą powtórzyć się także w przypadku Ukrainy.

Prof. Belka w rozmowie z RMF FM ocenił, że Polska ma znacznie lepsze kontakty w Ukrainie, także na poziomie prywatnych przedsiębiorstw.

 „Ja bardziej wierze w sukces polskiej przedsiębiorczości na Ukrainie niż wielkich państwowych firm” – podkreślił Marek Belka.

Biuro Europosła Marka Belki udziela wsparcia Projektowi „Praca dla obudowy ukraińskiej przedsiębiorczości”.

  • Projekt realizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa – Północ – Wschód w partnerstwie z Polsko – Ukraińską Izbą Gospodarczą. Wsparcia udziela Biuro Eurodeputowanego Marka Belki.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

(Red.)
Photo by Michal Czyz on Unsplash

Facebook
Twitter
LinkedIn