JP Morgan doradzi Ukrainie

13 lutego 2023.  W minioną sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski spotykał z przedstawicielami się z JP Morgan i wziął udział online w szczycie inwestycyjnym organizowanym przez ten holding, w którym uczestniczyło 200 największych korporacji, inwestorów i firm finansowych świata.

W komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie Prezydenta Ukrainy czytamy m.in.:

„Strony rozmawiały o stworzeniu platformy przyciągania prywatnego kapitału do odbudowy Ukrainy oraz o obiecujących kierunkach dużych projektów inwestycyjnych w Ukrainie, w szczególności w sektorach zielonej energii, IT i technologii rolniczych.”

Prezydent powiedział: „Doskonale rozumiem, że prowadzenie biznesu i inwestowanie nie może być korzystne tylko dla jednej strony. Chcemy, żebyście inwestowali na Ukrainie i zarabiali pieniądze”.

Ponadto Zełenski zwrócił uwagę, że konieczna jest dywersyfikacja dostaw energii elektrycznej i rozwój energii odnawialnej.

W komunikacie Biura Prezydenta czytamy:

„Zwrócono uwagę na znaczenie protokołu ustaleń podpisanego 9 lutego między Ministerstwem Gospodarki Ukrainy a JP Morgan w sprawie doradzania rządowi Ukrainy w zakresie stabilizacji finansowej, ratingów kredytowych państw, zarządzania płynnością rządu, cyfryzacji gospodarczej i identyfikacji możliwości ustanowienia bliskich więzi gospodarczych z Europą.

Uzgodniono również włączenie przedstawicieli JP Morgan do grona doradców oraz przedstawicieli sektora inwestycji finansowych rynku kapitałowego wraz z BlackRock.”

Źródło: https://www.president.gov.ua/en/news/volodimir-zelenskij-zustrivsya-z-top-menedzherami-jp-morgan-80933

Foto: Biuro Prezydenta Ukrainy

Facebook
Twitter
LinkedIn