250 milionów USD dla MSP

31 stycznia 2023. United States International Development Finance Corporation (DFC) ogłosiło zamiar zainwestowania jeszcze w tym roku 250 milionów USD w małe i średnie firmy w Ukrainie.

Docelowo DFC zamierza zebrać kwotę 1 miliarda USD na wsparcie ukraińskiego biznesu.

DFC jest agencją rządu federalnego USA, która współpracuje z sektorem prywatnym w ceku inwestowania w krajach o średnim i niższym dochodzie.

Na spotkaniach w Kijowie, dyrektor DFC Scott Nathan zaproponował tymczasowe delegowanie pracowników z Waszyngtonu do Ukrainy, aby pomogli w przygotowaniu projektów inwestycyjnych, głównie w sektorze zdrowia i technologii.  Poinformował też o podpisaniu dwóch listów intencyjnych w sprawie nowych inwestycji. Po pierwsze, DFC współpracuje z Horizon Capital w celu wsparcia handlu elektronicznego, fintech i firm technologicznych w Ukrainie i w Mołdawii. Po drugie, DFC bada możliwość rozbudowy szpitala Dobrobut w Kijowie, który zapewnia usługi pooperacyjne, fizyczne, psychologiczne i protetyczne.

Scott Nathan podkreślił, że „sektor prywatny jest odporny i ma kluczową rolę do odegrania w inwestowaniu w przyszłość Ukrainy”.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn