Szef UkraineInvest gościem PUIG

7 października 2022.  CEO UkraineInvest Sergiy Tsivkach uczestniczył wczoraj w spotkaniach, zorganizowanych w Warszawie przez Polsko – Ukraińską Izbę Gospodarczą.

Dzień rozpoczął od dyskusji na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie z udziałem Prezesa GPW Marka Dietla odbyło się spotkanie z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych. Szef UkraineInvestu poinformował, m.in., o projektach legislacyjnych dających większe gwarancje inwestorom w warunkach rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mówił o ponownym podjęciu prywatyzacji, która nie obejmie tylko narodowych czempionów gospodarczych. Cytował wypowiedź nowego szefa Funduszu Mienia Państwowego: „sprywatyzujemy wszystko poza godnością”.

W siedzibie Kancelarii Kochański & Partners – firmy członkowskiej PUIG- Sergiy Tsivkach rozmawiał z polskimi przedsiębiorcami. Wskazywał, że Ukraina broni się przed rosyjską agresją na dwóch polach- na polu walki i na polu gospodarczym. Omawiał mechanizmy wsparcia inwestorów zagranicznych, przekonywał że -choć brzmi to paradoksalnie- sytuacja wojenna jest oknem możliwości dla biznesu. Tsivkach odpowiadał też na pytania polskich przedsiębiorców, którzy z powodu rosyjskiej agresji wpadli w tarapaty.

Odbyło się też kilka spotkań indywidualnych z polskimi przedsiębiorcami.

Sergiy Tsivkach i Jacek Piechota podpisali memorandum o współpracy UkraineInvest z Polsko – Ukraińską Izbą Gospodarczą.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn