Polak kieruje OGTSU

22 września 2022. Wiadomo, kto zastąpił Siergieja Makogona. Nowym generalnym dyrektorem Operatora Systemu Przesyłowego Ukrainy (OGTSU) został Paweł Stańczak.

Informację podała gazeta internetowa „Ekonomiczna prawda”, powołując się na publikację rejestru Youcontrol, czuwającego nad transparentnością życia publicznego w Ukrainie.

Wcześniej Stańczak pracował jako zastępca dyrektora generalnego  OGTSU ds. rozwoju i transformacji. Jak podała agencja Interfax-Ukraina, w sierpniu 2017 roku NJSC Naftohaz Ukrainy zatwierdził Stańczaka na stanowisko prezesa Ukrtransgazu. Nie mógł podjąć tych obowiązków z powodu braku dostępu do tajemnicy państwowej w Ukrainie i w listopadzie  2017 r. został przeniesiony na stanowisko wiceprezesa OGTSU.

W latach 2003-2004 Paweł Stańczak odpowiadał w PGNiG za wydzielenie funkcji operatora systemu przesyłowego gazu oraz utworzenie niezależnego operatora polskiego  Gaz-System. Następnie pracował jako dyrektor techniczny – członek zarządu tej firmy do 2008 roku. Był także dyrektorem technicznym – członkiem zarządu PGNiG Technologie.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn