Trwa relokacja przedsiębiorstw

30 maja 2022. Już 601 przedsiębiorstw, które wzięły udział w programie relokacji, z powodzeniem przeniosło się w bezpieczne miejsce- poinformowało Ministerstwo Gospodarki Ukrainy.

Podano, że 390 z nich już wznowiło pracę w nowych miejscach w zachodnich regionach Ukrainy. Kolejne 87 przedsiębiorstw znajduje się na różnych etapach transportu. Wkrótce ruszy kolejnych 151 przedsiębiorstw, które obecnie są już „w podróży” lub sporządzają niezbędne dokumenty. Program relokacji pomaga chronić zdolności przemysłowe krajowych przedsiębiorstw wszystkich form własności.

Przewóz sprzętu, niezbędnego do wznowienia działalności gospodarczej, odbywa się dzięki zdolnościom transportowym Ukrzaliznyci, Ukrposzty lub w oparciu o relokujące się firmy.

Najpopularniejszymi obszarami relokacji przedsiębiorstw są Zakarpacie, Lwów i Czerniowce. W dalszej kolejności przedsiębiorstwa wybierają Tarnopol, Iwano-Frankowsk i Winnicę.  

„Władze samorządowe pomagają znaleźć lokale do pracy. Pomagają również znaleźć mieszkania dla pracowników i ustalić trasy logistyczne. Współpraca między państwem a biznesem nie kończy się po przeprowadzce, przedsiębiorcom państwo nadal będzie pomagać – z adaptacją, selekcją pracowników i poszukiwaniem nowych rynków, w tym za granicą” – powiedział wiceminister gospodarki Ukrainy ds. rozwoju cyfrowego, transformacji cyfrowej i cyfryzacji Ihor Dyadyura.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn