O Ukrainie z rekordową frekwencją

21 kwietnia 2021. „Na kilka dni przed Europejskim Kongresem Gospodarczym notujemy rekordowe zainteresowanie i rzeczywiście statystyki pokazują powrót do tych statystyk rekordowych sprzed pandemii – z roku 2019 i 2018. Zapowiada się powrót to normalnego funkcjonowania działalności kongresowej” – mówił dla „Business Insider” Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu PTWP SA- organizatora 14. European Economic Congress w Katowicach (25-27 kwietnia).

„Tematyka to na pewno jedna z przyczyn tak wysokiej frekwencji. Z jednej strony przez ostatnie 2 lata działaliśmy w trybie pandemicznym. Ludziom brakuje normalnych rozmów, spotkań. Z drugiej strony wojna w Ukrainie i agresja Rosji powoduje, że każdą dziedzinę naszego życia – zwłaszcza w gospodarce – trzeba poukładać na nowo. W gospodarce zmienia się tak dużo, że nie da się tego ustalić tylko online lub przez telefon. Potrzebne są spotkania bezpośrednie, bo jest tak wiele nowych czynników, ryzyk, zmian. Taka wymiana poglądów i wiedzy, spotkania twarzą w twarz, to wszystko nabiera zupełnie nowego znaczenia” – tak Kuśpik przedstawiał przyczyny rekordowej frekwencji na EEC.

Wojciech Kuśpik podkreślił, że w misję Kongresu organizatorzy wpisali pomoc Ukrainie, wojnę i jej konsekwencje oraz działania wspierające Ukrainę.

  • Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza jest partnerem instytucjonalnym EEC i zaprasza na swoje stosiko.

  • Portal eDIALOG jest partnerem medialnym EEC.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn