Spotkanie na Podolu

20 kwietnia 2022. „Wojna sprawiła, że spojrzałem na wiele osób i rzeczy na nowo. Miałem szczęście i los dał możliwość poznania nowych ciekawych i błyskotliwych ludzi. Jednym z naszych przyjaciół jest Marek Klyta” – napisał niedawno Oleg Dubisz, Pierwszy Wiceprezes Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Pan Marek Klyta jest przedsiębiorcą z Katowic. „Wydawałoby się, że niczego mu nie brakuje w spokojnym życiu w Polsce. Jednak, gdy tylko rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę, Pan Marek porzucił spokojne życie w Polsce i aktywnie uczestniczył w wolontariackiej pomocy narodowi ukraińskiemu” – napisał Oleg Dubisz.

Na zdjęciu widzimy Marka Klytę i Olega Dubisza (nietrudno domyślić się, że to ten brodacz w uniformie) podczas spotkania w dniu 14 kwietnia, w siedzibie Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej na kijowskim Podolu.

Dzień wcześniej M. Kłyta, przy wsparciu Izby, dostarczył dary od siebie i swoich przyjaciół dla Kijowa: ambulans dla 1. Mobilnego Ochotniczego Szpitala i dla Instytutu Serca Szpitala Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, kierowanego przez światowej sławy ukraińskiego kardiologa Borysa Michajłowicza Todurowa.

Darczyńcami pomocy humanitarnej przekazanej przez Pana Marka Klytę byli: Klub Silesia Katowice SOROPTIMIST INTERNATIONAL i Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn