EEC #standwithukraine

19 kwietnia 2022. Wsparcie Ukrainy w tych niezwykle trudnych czasach będące nową misją Europejskiego Kongresu Gospodarczego nabrało realnych kształtów- napisał na LinkedIn Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu PTWP SA, organizatora EEC.

Udział w European Economic Congress (Europejski Kongres Gospodarczy) potwierdzili: Olha Stefaniszyna, wicepremier Ukrainy ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej oraz Andrij Deszczycia, Ambasador Ukrainy w Polsce.

Zapraszamy na debaty związane z pomocą Ukrainie oraz do udziału w zaplanowanych aktywnościach:

  • w czasie EEC odbędzie się aukcja prac artystów Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na pomoc materialną dla ponad dwudziestu ukraińskich artystek – studentek.
  • Formy wsparcia oraz pomocy Ukrainie będzie można skonsultować z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, która ze swoim stoiskiem pojawi w czasie trwania kongresu.
  • W kongres zaangażowały się również organizacje: Siepomaga.pl oraz Polska Akcja Humanitarna (PAH). Zachęcamy do wsparcia zbiórek na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.
  • W trakcie EEC przedstawimy raport, który będzie kompleksowym źródłem informacji o sytuacji edukacyjnej, potrzebach młodych uchodźców oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed polskim systemem edukacji.
  • W debacie pn. “#StandforUkraine. Firmy, na które można liczyć” (25 kwietnia 2022 r. | 16.30-18.00) udział wezmą przedstawiciele firm i organizacji, prezentując formy wsparcia dla Ukrainy i Ukraińców:

Władysław Grochowski, prezes Arche, Grzegorz Gruca wiceprezes Polska Akcja Humanitarna (PAH); Krzysztof Inglot ,założyciel Personnel Service;
Jacek Karnowski prezydent Sopotu;
Artur Kazienko prezes Kazar Group Sp. z o.o.;
Michał Kuczmierowski, prezes Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych;
Tomasz Nowakowski, dyrektor zarządzający Investment Mizyak Corp. ;
Jacek Piechota prezes Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza;
Paweł Pustelnik, wiceprezes SoDA – Software Development Association Poland, Managing Director Future Processing;
Rafał Sonik prezes Gemini Holding Sp. z o.o.;
Kamil Wyszkowski przedstawiciel i dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland;
Zosia Zochniak, pomysłodawczyni i współzałożycielka Ubrania do Oddania;
Artem Zozulia, prezes Fundacja Ukraina.

Jako organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zwracamy się z prośbą o nienormalizowanie wojny, potrzeba wsparcia nadal jest ogromna, a my możemy go udzielić.

Facebook
Twitter
LinkedIn