Relokacja firm do obwodu lwowskiego

15 kwietnia 2022. Dwa duże przedsiębiorstwa przemysłu maszynowego przenoszą się do obwodu lwowskiego- poinformował szef lwowskiej administracji wojskowej Maksym Kozycki.

Pierwszym przedsiębiorstwem jest ТОВ «УК «ВІТРОПАРКИ УКРАЇНИ», działający w ramach grupy firm ПАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування»/ „Kramatorska Fabryka Ciężkich Obrabiarek”, która stworzyła pełny cykl produkcji dla elektrowni wiatrowych. Firma projektuje, buduje, instaluje turbiny wiatrowe, wytwarza i dostarcza energię elektryczną.

Drugim przedsiębiorstwem z sektora przemysłu maszynowego, relokowanym do obwodu lwowskiego, jest «Пожмашина». Ta firma działa od lat 90. i jest liderem na rynku sprzętu pożarniczego, specjalistycznego i maszyn dla rolnictwa. „Jest wiarygodnym partnerem Państwowej Służby do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych” – poinformował Kozycki. Według niego jedna trzecia zakładu zostaje przeniesiona z obwodu czernihowskiego do obwodu lwowskiego. Po wojnie planują zrezygnować z części produkowanego asortymentu i rozpocząć produkcję ciężarówek.

Ze względów bezpieczeństwa adresy, pod którymi firmy będą działać, nie są podawane.

  • Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do obwodu lwowskiego relokowano 79 przedsiębiorstw. Spośród nich 32 już pracują.

Na ankietę Ministerstwa Gospodarki dotyczącą możliwości relokacji, odpowiedziało 700 firm.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn