Pomoc humanitarna + przyszłość = Mалиш

19 marca 2022. Fundacja Charytatywna Polsko- Ukraińskiego Partnerstwa nadal pomaga w Kijowie. „W ciągu ostatnich 24 dni wojny na Ukrainie urodziło się ponad 10 tysięcy dzieci – to nasza radość i przyszłość!!!” – napisał z Kijowa Oleg Dubisz, Pierwszy Wiceprezes Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

W relacji Olega czytamy dalej: „Niedawno dziewczyny z Fundacji Charytatywnej Polsko-Ukraińskiego Partnerstwa, Wiktoria Jałowienko i Anna Stożko, dostarczyły żywność dla niemowląt do Kijowa. To jest dzisiaj bardzo potrzebne. Przy każdej okazji staramy się wykorzystywać środki od polskich i innych darczyńców na zakup produktów ukraińskich producentów, aby wykorzystać je jako pomoc humanitarną.

Tym razem kupiliśmy żywność dla niemowląt produkowaną przez «Хорольського заводу дитячих продуктів харчування», z obwodu połtawskiego.

To << Mалиш>> czyli sucha mieszanka mleczna dla niemowląt w pierwszych dniach życia.

Takie podejście do korzystania z zagranicznej finansowej pomocy humanitarnej dotyczy również przyszłości… Przecież wsparcie ukraińskiego producenta i całej ukraińskiej gospodarki, nawet w warunkach stanu wojennego, jest tym, czego Ukraina dziś krytycznie potrzebuje”.

Fundacja Charytatywna Polsko-Ukraińskiego Partnerstwa z Kijowa była pierwszym podmiotem, który uzyskał wsparcie finansowe z Funduszu Pomocy Ukrainie, zainicjowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą i Polsko – Ukraińską Izbę Gospodarczą.

Red.

Facebook
Twitter
LinkedIn