Kinach do biznesu Rosji

3 marca 2022. Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP) skierował odezwę do rosyjskiego biznesu. Anatolij Kinach- przewodniczący USPP poprosił Jacka Piechotę- Prezesa PUIG o upowszechnienie odezwy w Polsce.

Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (USPP) kieruje swój apel „do rosyjskiego biznesu, który jeszcze nie stracił kontaktu z rzeczywistością i odpowiedzialności”.

Wzywa: „natychmiast publicznie przedstawcie swoje stanowisko. Rosja najechała na niepodległe państwo, niszczy miasta, strzela do cywilów, dzieci, niszczy zabytki kultury, infrastrukturę przemysłową”.

„Jeżeli dziś nie będziecie sprzeciwiać się wojnie – jutro wszystko stracicie. Należy zrozumieć, że Rosja walczy nie tylko z Siłami Zbrojnymi Ukrainy, ale z całym narodem ukraińskim, który nikomu nie zagraża, ale do końca będzie bronić własnego prawa do decydowania o swoim losie, honorze, godności, integralności terytorialnej. Kapitulacji nie będzie!” – podkreślił prezes USPP Anatolij Kinach.

„Rosyjski biznes musi zjednoczyć się przeciwko wojnie, która niszczy, w tym przyszłość samej Rosji; zagraża istnieniu cywilizacji jako całości. Należy potępić zbrodnie przeciwko ludzkości, które popełniają rosyjscy wojskowi na Ukrainie, przekazać zwykłym Rosjanom prawdę o tym, co się dzieje, przełamać tarczę propagandy w społeczeństwie.

To powinien być jednolity, silny front w Federacji Rosyjskiej. Łączcie siły z wciąż jeszcze świadomymi organizacjami publicznymi, wychodźcie na protesty, nagrywajcie apele wideo, rozpowszechniajcie informacje. W ten sposób nie pozostaniecie milczącym obserwatorem lub, co gorsza, sojusznikiem krwawej wojny”.

Facebook
Twitter
LinkedIn