Parlament Europejski solidarny z Ukrainą

27 stycznia 2022. Profesor Marek Belka, Poseł do Parlamentu Europejskiego, były premier polskiego rządu, poinformował na Facebooku o geście solidarności europosłów z Ukrainą.

„27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji przed Parlamentem Europejskim z swoim przesłaniem wystąpiła Margot Friedlaender, urodzona w Berlinie, osierocona w czasie wojny i ocalała z piekła obozu koncentracyjnego.

Ostatnie, słowa jej matki brzmiały „spróbuj ułożyć sobie jakoś życie”. Stały się jej mottem i wydają się bardzo aktualne i dziś.

Musimy spróbować ułożyć sobie jakoś życie w świecie pełnym zaskoczeń i wyzwań. Łatwiej robić to mając świadomość wsparcia i poczucie wspólnoty.

Dlatego również dziś eurodeputowani, z różnych grup politycznych i państw, wspólnie postanowili zademonstrować solidarność z narodem ukraińskim.

Nikt nie ma prawa podważać miejsca Ukrainy w Europie. Czasy stref wpływów dawno minęły. Wolna Ukraina sama ma prawo decydować o swojej przyszłości” – napisał prof. Marek Belka.

Facebook
Twitter
LinkedIn