Instagram popularniejszy od Facebooka

21 stycznia 2022. W ciągu ostatniego półrocza liczba użytkowników Instagrama w Ukrainie wzrosła o 2,3 miliona i ta sieć społecznościowa po raz pierwszy- w tym wskaźniku- wyprzedziła Facebooka.

Teraz Instagram ma w Ukrainie 17,3 miliona użytkowników- o pół miliona więcej niż Facebook. Widownia Facebooka w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wzrosła o 800 tysięcy – do 16,8 miliona użytkowników. Liczba użytkowników Facebook Messenger wzrosła o 700 tysięcy – obecnie jest ich w Ukrainie 10,7 miliona.

Te dane zgromadziła kijowska agencja marketingowa plusone social impact.

Instagram poprawił swoją pozycję we wszystkich ośrodkach regionalnych – wskaźnik penetracji wzrósł średnio o ponad 5 proc., wiodącymi miastami były Kijów (+ 10 proc.), Iwano-Frankiwsk (+ 7,8 proc.) i Zaporoże (+ 6,8 proc). Na Facebooku dynamika jest gorsza: udział użytkowników sieci społecznościowej zmniejszył się w ośmiu miastach. Liderami wzrostu liczby użytkowników są Odesa, Sumy i Kijów.

W układzie regionalnym wygrywa Facebook– ta sieć społecznościowa prowadzi w 14 z 22 obszarów objętych badaniem.

Instagram wyprzedza Facebooka pod względem dynamiki wzrostu oglądalności w większości grup wiekowych. Facebook ma najlepsze wskaźniki tylko wśród starszych odbiorców.

Głównymi użytkownikami Facebooka i Instagrama w Ukrainie są kobiety – we wszystkich kategoriach wiekowych jest ich więcej niż mężczyzn. Wśród użytkowników Instagrama w wieku powyżej 45 lat jest dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn