Achmetow rośnie w rankingu Bloomberga

5 stycznia 2022. Ukraiński miliarder Rinat Achmetow w dniu 3 stycznia 2022 roku znalazł się na 190 pozycji rankingu miliarderów Bloomberga. W ciągu roku awansował o 131 pozycji, zaś jego majątek praktycznie podwoił się- zwiększył się o 4,54 mld USD i wyceniany jest na 11, 7 mld USD.

Pierwszy w rankingu Bloomberga jest Elon Musk, z aktywami wycenianymi na 270 mld USD.

Achmetow jest jedynym Ukraińcem, który znalazł się w tym rankingu 500 najbogatszych biznesmenów. Posiadając 71,25 proc. akcji, wraz z Wadymem Nowynskim jest właścicielem holdingu SCM- System Capital Management. Głównymi aktywami holdingu są grupa górniczo-hutnicza Metinvest Holding, a także firma energetyczna DTEK. Ocenia się, że Achmetow jest ostatecznym beneficjentem rzeczywistym około 500 firm, wśród których znajdują się także finansowe (First Ukrainian International Bank) i medialne (Grupa Medialna +Ukraina”- Медіа Група «Україна»).

  • Bloomberg Billionaires Index to codziennie aktualizowany ranking najbogatszych ludzi na świecie. Dane są aktualizowane na zamknięciu każdego dnia handlowego na nowojorskiej giełdzie.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn