29 grudnia 2021. Diia niebawem wzbogaci się o nową funkcjonalność. Testowana jest funkcja powiadamiania obywateli Ukrainy o rozprawach sądowych.

Wicepremier, minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow napisał na kanale informacyjnym Diia: „Wcześniej mogłeś nawet nie wiedzieć, że sprawa jest rozpatrywana w sądzie, że jesteś jej uczestnikiem. Przykładowo sąd zdecydował się na windykację długów z tytułu umowy pożyczki nawet bez udziału i wiedzy osoby. Zmieniamy to. Teraz otrzymasz powiadomienie o rozprawie sądowej bezpośrednio z aplikacji Diia. W związku z tym z góry wiesz, który spór prawny jest rozpatrywany i czy jesteś stroną poszkodowaną, czy pozwanym.”

Minister wyjaśnił, że aplikacja nie musi być aktualizowana, wystarczy w jej ustawieniach aktywować „Zezwalaj na powiadomienie”, a powiadomienia o rozprawach sądowych będą przychodzić automatycznie.

20 grudnia Diia dodała funkcje generowania trzech nowych dokumentów : zaświadczenia o wyzdrowieniu z koronawirusa, negatywnego wyniku testu PCR, a także zaświadczenia o szczepieniu przeciwko COVID-19 dla nieletnich.

  • Diia, po ukraińsku Дія to akronim od ukraińskich słów Держава і Я, czyli państwo i ja.

(Red.)