Ukraińskie produkty 24/7

4 października 2021. Ukraiński sklep internetowy Foodex24 otworzył w Bydgoszczy swój pierwszy sklep stacjonarny – poinformował właściciel firmy Władysław Sawczenko na swoim profilu facebookowym. 

Goodex (obecnie Foodex24 działa w Ukrainie pod tą nazwą) to ukraiński supermarket internetowy, który powstał w 2020 r., tzw. “kwarantannowy” projekt IT-firmy Powercode należącej do Sawczenka. Sklep internetowy działa w ukraińskich Kijowie i Winnicy oraz polskiej Bydgoszczy.

Jak wyjaśnia Władysław Sawczenko, uruchomienie Foodex24 w Bydgoszczy – to inicjatywa partnerów. Decyzja o uruchomieniu sklepu w trybie testowym została podjęta po ocenie potencjału rynku za pośrednictwem lokalnego marketplace. “W przeciwieństwie do ukraińskiego Goodex, polski projekt posiada nie tylko dark store, skąd zamówienia internetowe trafiają do klientów, ale również sklep stacjonarny.

Model hybrydowy pozwolił nam osiągnąć próg rentowności już po uruchomieniu sklepu offline”, – twierdzi biznesmen.

Dark store w Bydgoszczy, uruchomiony na początku lipca, zajmuje lokal o powierzchni 450 mkw. Ze sklepu internetowego korzysta 4000 unikalnych klientów, a średni rachunek w polskim Foodex24 wynosi 45 euro. Sklep stacjonarny zajmuje 170 mkw i oferuje klientom ponad 1,5 tys. produktów ze wschodu, których 80 proc. pochodzi z Ukrainy.

Sklep w Bydgoszczy to pierwszy stacjonarny supermarket Foodex24, kolejny jest planowany w Kijowie. Oprócz tego firma planuje wejście na kolejne ukraińskie rynki – do Odesy, Dniepra, Lwowa i Charkowa.

TG

Facebook
Twitter
LinkedIn