ORLEN w Ukrainie

16 sierpnia 2021. Jak podaje w komunikacie PKN ORLEN, Prezes Zarządu tej firmy Daniel Obajtek, był w Ukrainie i spotkał się z przedstawicielami rządu i biznesu. Wizyta, obok zacieśnienia relacji, miała na celu rozpoznanie potencjalnych możliwości rozwoju działalności PKN ORLEN zgodnie ze strategią koncernu do 2030 r.

„Skuteczna realizacja strategii ORLEN2030 wymaga od nas precyzyjnego wdrażania założonych celów i przyspieszenia w inwestycjach. Jesteśmy liderem transformacji energetycznej, dlatego mocny akcent stawiamy na rozwój odnawialnych źródeł energii czy zwiększenie dostępności paliw alternatywnych. Ukraiński rynek ma duży potencjał z punktu widzenia dalszego rozwoju naszego biznesu. Relacje gospodarcze między Polską i Ukrainą już są dobre i nie wykluczamy zacieśnienia współpracy w obecnych lub nowych obszarach biznesowych. Po udanych spotkaniach na Ukrainie zakładam, że uda się to osiągnąć z korzyścią dla obu stron” – powiedział Daniel Obajtek.

Grupa ORLEN, sprzedając ok. 1 mln ton paliw produktów naftowych i rafineryjnych na Ukrainę jest jednym z ważniejszych dostawców benzyny i oleju napędowego do tego kraju. Grupa ORLEN posiada prawie 15 proc. udział w rynku paliw drogowych, ok. 20 proc. udział w rynku paliwa lotniczego oraz rosnący udział w rynku asfaltów. Szczególnie ORLEN Lietuva posiada wieloletnie relacje i kontrakty ze wszystkimi kluczowymi klientami działającymi na rynku ukraińskim. Największą przewagą konkurencyjną ORLEN Lietuva jest stabilność i terminowość dostaw wysokojakościowego produktu oraz niezależność dostaw od sytuacji geopolitycznej.

Prezes Orlenu spotkał się z prezesem Naftogazu Jurijem Witrenką, z którym rozmawiał o potencjale współpracy.

Na podstawie komunikatu prasowego PKN ORLEN

Foto: PKN ORLEN

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn