Wirtualny „agent” nieruchomości

6 sierpnia 2021. Ukraiński startup pracujący nad stworzeniem „wirtualnego pośrednika w obrocie nieruchomościami” otrzymał w Polsce dotację w wysokości 1,195 mln PLN. Teraz VRpartments rekrutuje beta testerów swojego produktu.

Dotację przyznał polski inkubator Unicorn Hub w ramach programu rozwoju startupów w Polsce Wschodniej. Dotacja zostanie wykorzystana na rozwój technologii oraz na marketing i sprzedaż produktu w Polsce i USA.

Twórcy VRpartments zostali przeszkoleni w inkubatorze Unicorn Hub, który jest częścią programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Następnie otrzymałi equity free- czyli finansowanie, które nie jest powiązane z zamianą na udziały w projekcie.

Dzięki tej aplikacji użytkownik będzie mógł najpierw wybrać mieszkanie, a następnie obejrzeć je i obejść w wirtualnej rzeczywistości. Istnieje również możliwość wirtualnego wyposażenia mieszkania. Aby to zrobić, oprócz aplikacji na smartfonie, użytkownik będzie potrzebował kartonowych okularów VR.

Według współzałożycielki startupu Lizy Chłopkowej zespół jest obecnie w końcowej fazie przygotowań do premiery produktu Teraz VRpartments rekrutuje beta testerów swojego produktu.

Kierownikiem projektu jest Dmytro Chłopkow, który swój pierwszy startup założył w wieku 18 lat, dyrektorem technicznym jest Taras Gopko, który ma doświadczenie we wprowadzaniu produktów IT na polski rynek, a wiodącym architektem i projektantem jest Igor Jaworski.

  • Platforma Startowa Unicorn Hub wspiera rozwój innowacyjnych startupów z Polski Wschodniej. Koncentruje się na: IT, ICT, medycynie i zdrowiu publicznym, smart city i transporcie.

Zdjęcie: VRpartments

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn