IT w dawnym więzieniu

14 czerwca 2021. Ukraińska firma informatyczna SoftServe, utworzy kampus biurowy na terenie byłego lwowskiego więzienia. Łączna inwestycja firmy przekroczy 50 mln USD.

Na początku czerwca Ministerstwo Sprawiedliwości sprzedało lwowską kolonię poprawczą nr 48 za 377,5 mln UAH. Podczas licytacji cena kilkakrotnie wzrosła. To pierwszy przypadek sprzedaży więzienia w Ukrainie. Nabywcą ponad 100 obiektów dawnej kolonii stała się firma „Development Engineering Service”, która jest częścią grupy firm SoftServe. Powstaną tam firmowe biura, jak też infrastruktura wspomagająca pracowników-  szkoły, przedszkola i kompleks sportowy.

Minister sprawiedliwości Denys Maluśka uważa, że sprzedaż kolonii poprawczej we Lwowie wzbudzi zainteresowanie kolejnych inwestorów. W ubiegłym tygodniu wydzieloną część Lwowskiej Kolonii Poprawczej nr 48 został sprzedany za 1,1 mln USD- z dziesięciokrotnym przebiciem ceny wywoławczej. Dochody ze sprzedaży w 30 proc. trafiają do budżetu państwa, reszta będzie spożytkowana na inwestycje w  istniejących więzieniach.

  • SoftServe, firma informatyczna z siedzibą we Lwowie i w Austinie, Teksasie. W spółkach Grupy SoftServe pracuje około 10 tysięcy osób, z czego we Lwowie około 4000. W mieście znajduje się również ponad 10 biur firmy, w tym Główne Europejskie Biuro SoftServe.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn