Pociąg do biblioteki

21 maja 2021. Ukrzaliznycia wprowadza usługę biblioteki, dzięki której pasażerowie będą mogli czytać książki.

Ukrzaliznycia wraz z elektroniczną biblioteką internetową Librarius rozpoczyna testowanie interaktywnej usługi bibliotecznej w pociągach dalekobieżnych i pociągach dużych prędkości Intercity+. Każdy pasażer może skorzystać z biblioteki klikając w link lub korzystając z naklejek informacyjnych z kodem QR w wagonach kolejowych.

Po zeskanowaniu kodu aplikacja zacznie się pobierać w oparciu o systemy operacyjne iOS lub Android, a jeśli jest już zainstalowana w  smartfonie, odsyłacz przejdzie bezpośrednio do katalogu „kolej” LibrariUZ.

Katalog zawiera bezpłatne i płatne książki, które są często wybierane przez pasażerów. W sumie biblioteka ma około 5000 tytułów, z których jedna trzecia jest bezpłatna.

Ołeksandr Percowski, szef pasażerskiej części Ukrzaliznyci, powiedział, że uruchomienie biblioteki online w pociągach jest integralną częścią planu rozszerzenia listy dodatkowych usług Ukrzaliznyci, co poprawi komfort podróży jako całości.

Wszystkie prezentowane treści są legalne, a zdecydowana większość książek jest w języku ukraińskim. Ponadto istnieje szeroki wybór literatury w języku angielskim, która jest na bieżąco aktualizowana. W najbliższej przyszłości – planowane zwiększenia liczby książek w katalogu do 10 000.

Aktualna lista dodatkowych usług Ukrzaliznyci obejmuje: kino online z dostępem do setek ukraińskich filmów, trzy rodzaje menu lunchbox w pociągach Intercity + oraz zniżki na taksówki do/ze stacji w sześciu największych miastach Ukrainy.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn