Za zdrowie nasze i wasze

12 kwietnia 2021. Co najmniej 30 obywateli Ukrainy z Wrocławia i okolic zgłosiło się do pomocy w walce z pandemią Covid-19 na apel Wojewody Dolnośląskiego – informuje biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Ze względu wzrost liczby  zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-2 i potrzebę zaangażowania dodatkowego personelu medycznego oraz pomocniczego, władze województwa zaapelowały do Ukraińców mieszkających w regionie o włączenie się do walki z pandemią, do pracy w miejscowych szpitalach.

„Zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie gotowości do podjęcia tego trudnego i odpowiedzialnego zadania, dbając o zdrowie naszych bliskich i nas samych” – czytamy w apelu Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego opublikowanym w języku ukraińskim.

Osoby z kwalifikacjami medycznymi uzyskanymi zarówno w Polsce, jak i za granicą, lub osoby chcące pomóc, ale nie mające kwalifikacji, mogą złożyć wniosek bezpośrednio do kierownika szpitala, w którym są gotowi podjąć pracę, albo zgłosić się do urzędu. W ciągu 9 dni tylko do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu wpłynęło ponad 30 zgłoszeń.

Obywatele Ukrainy stanowią istotny procent ludności Dolnego Śląska. Szacuje się, że w samym Wrocławiu mieszka około 60 tys. Ukraińców.

TG

Facebook
Twitter
LinkedIn