Do autobusu z przepustką

1 kwietnia 2021. Nowe obostrzenia w Kijowie, obowiązujące w okresie od 5 do 16 kwietnia. Publiczny transport dozwolony tylko ze specjalnymi przepustkami.

Poinformował o tym mer Witalij Kłyczko. Od 5 kwietnia wszystkie szkoły i przedszkola w stolicy będą zamknięte. Publiczny transport naziemny i metro będą działać na podstawie specjalnych przepustek pasażerskich, tzn. przewozić tylko pracowników przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej. Jednak oficjalna lista takich przedsiębiorstw nie została opublikowana. Zastępca szefa Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Mykoła Poworoznyk powiedział, że mówimy o ratownikach, lekarzach i pracownikach socjalnych, pracownikach przedsiębiorstw użyteczności publicznej, aptek i sklepów spożywczych.

Pracodawcy są zachęcani do wysyłania pracowników do pracy zdalnej lub, jeśli to możliwe, udzielania urlopów.

Lokale gastronomiczne będą nadal sprzedawać posiłki wyłącznie z dostawą lub na wynos. Od 1 kwietnia w zabroniony jest handel na targowiskach.

Wczoraj w Kijowie zidentyfikowano 1150 przypadków COVID-19. Łóżka dla pacjentów z koronawirusem są zajęte w prawie 80 proc.

W Kijowie od 20 marca wprowadzono ograniczenia przewidziane dla “czerwonej” strefy.

Według Centrum Zdrowia Publicznego wg stanu na 1 kwietnia, w Ukrainie odnotowano 17569 nowych potwierdzonych zakażeń COVID-19, a liczba aktywnych przypadków wynosi 1 691 737. Zaszczepiono 248734 osób.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn