Druga fala wsparcia biznesu

22 marca 2021. Rząd obiecuje ukraińskim przedsiębiorcom rekompensatę za przestój podczas lockdownu.

„Na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego rozmawialiśmy dziś z ministrami o mechanizmach wypłaty odszkodowań przedsiębiorcom. Poleciłem Ministerstwu Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa wraz z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Polityki Społecznej, Ministerstwem Rozwoju Regionalnego zaangażowanie samorządów lokalnych w opracowanie algorytmu kompensowania strat, osobom zmuszonych zaprzestać swojej działalności,  w związku z wprowadzeniem czerwonego poziomu zagrożenia epidemicznego w ich miejscowości” – poinformował premier Denys Shmyhal.

18 marca podczas forum „Ukraina 30” minister Ihor Petraszko powiedział, że działania rządu będą zależeć od aktualnych ograniczeń kwarantanny. Kiedy wypowiadał te słowa większość regionów w Ukrainie pracowała normalnie, lecz szybko to się zmienia.

„Mamy jednak programy, które zostały opracowane w zeszłym roku, które mogą i zostaną zastosowane, jeśli takie rozszerzenie ograniczeń będzie się utrzymywać” – dodał minister.

Tak więc Gabinet Ministrów Ukrainy może wznowić  programy pomocy przedsiębiorcom, w tym wypłaty pomocy w wysokości 8 tys. UAH. W listopadzie rząd Ukrainy deklarował 4 formaty wsparcia biznesu w czasie pandemii i „weekendowego lockdownu”.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn