Takflix – ukraiński Netflix

15 grudnia 2020. Takflix to platforma internetowa umożliwiająca legalne oglądanie nowego kina ukraińskiego jest testowana od 31 grudnia 2019 r. Jak zapowiadają twórcy Takfliksa, niedługo zostanie uruchomiona pełna wersja strony.

“Takflix oznacza “tak” dla ukraińskiego kina, dla ukraińskiej publiczności, dla dystrybucji online. Chodzi nam o optymizm, pozytywne nastawienie i nowe możliwości” – czytamy na platformie.

Żeby obejrzeć film, wystarczy kupić bilet online, który kosztuje 60 UAH (ok. 10 PLN). Od momentu płatności film jest dostępny przez 7 dni.

Większość filmów można oglądać z dowolnego miejsca na ziemi. Wymagany jest tylko szybki internet. Wszystkie filmy posiadają zarówno ukraińskie, jak i angielskie napisy, a dodatkowo – napisy w innych językach, które mają posiadacze praw autorskich.

Obecnie na platformie dostępnych jest 19 filmów. Głównie jest to kino autorskie wyświetlane na festiwalach filmowych o dużym potencjale oglądalności. Ostatni dodana pozycja to dokument Korniia Hrytsiuka “Pociąg Kyiv – wojna”, który wszedł na duże ekrany 12 listopada 2020 r.

TG

 

Facebook
Twitter
LinkedIn