Polatamy wiosną

15 grudnia 2020. Ukraińskie Linie Lotnicze UIA uruchomią od 28 marca 2021 roku przewozy pasażerskie w 38 kierunkach. Bazą tych połączeń będzie kijowskie lotnisko Borispol.

Rozkład dla pasażerów z Warszawy ulegnie nieco zmianie w porównaniu z rokiem 2020.

Rozkład dla pasażerów z Warszawy ulegnie nieco zmianie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Samoloty do Kijowa w poniedziałki, czwartki i soboty będą wylatywać o 13.05 a we wtorki, środy, piątki i niedziele o godzinie 21.00. Przylot do Kijowa planowany jest odpowiednio na 15.35 i 23.30. Wyloty z Kijowa do Warszawy planowane są na godzinę 9.55 w poniedziałki, czwartki i soboty oraz na 18.15 we wtorki, środy, piątki i niedziele. Przylot do Kijowa odpowiednio o 10.30 oraz 18.50.

Mimo późniejszych wylotów pasażerowie będą mogli skorzystać z krótkiego tranzytu do wielu miast w nowej siatce połączeń UIA (Amsterdam, Ankara, Baku, Charków, Chersoń, Delhi, Dnipro, Dubaj, Erywań, Genewa, Helsinki, Iwano-Frankiwsk, Kair, Londyn, Lwów, Mediolan, Odessa, Paryż, Rzym, Stambuł, Tbilisi, Tel Awiw, Zaporoże, oraz Zurich).

Połączenia krajowe będą obsługiwane z Kijowa do Charkowa, Dnipro, Lwowa i Odessy trzy razy dziennie. Do Iwano-Frankowska i Zaporoża dwa razy dziennie oraz raz dziennie do Chersonia nad morzem Czarnym.

Na trasach europejskich i bliskowschodnich UIA planuje wykorzystać samoloty średniego zasięgu – Boeing 737-800 oraz Embraer 190. Rejsy są już opublikowane w systemach rezerwacyjnych oraz na stronie internetowej .

Przewoźnik w swym komunikacie prasowym podkreśla, że „w tych bezprecedensowych czasach, spowodowanych pandemią, UIA stawia bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załóg na najwyższym poziomie, stosując normy i procedury bezpieczeństwa określone przez WHO, IATA, Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego – EASA, Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób – ECDC a także Ministerstwo Zdrowia Ukrainy i Państwową Służbę Lotniczą”.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn