Na Zoomie o polityce wschodniej

30 listopada 2020. Zakończyła się Konferencja Polska Polityka Wschodnia 2020. To organizowane już  od 16 lat doroczne spotkanie ekspertów, dziennikarzy, działaczy trzeciego sektora, samorządowców i decydentów, organizowane przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego.

Celem tej konferencji jest dokonanie corocznego przeglądu głównych zagadnień polityki RP wobec krajów Europy Wschodniej, przeanalizowanie obecnej sytuacji międzynarodowej i zaproponowanie rozwiązań na przyszłość.

Tradycyjnie konferencja odbywała się we Wrocławiu i na  Zamku w Wojnowicach, ale sytuacja zdrowotna spowodowała, że w tym roku wydarzenie obyło się w formule online.

27 listopada odbyła się dyskusja na temat  „Gospodarka ukraińska. Szanse i zagrożenia dla Polski i UE”. Uczestniczyli w niej: Marta Jaroszewicz z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, Sławomir Matuszak z Ośrodka Studiów Wschodnich i Dariusz Szymczycha z Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Tę dyskusję moderowała Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zapis dyskusji zaczyna się w 3:06:17 na osi czasu relacji z Konferencji Polska Polityka Wschodnia 2020.

(Red.)

Facebook
Twitter
LinkedIn