Lwów branżą IT stoi

8 września 2020 r. Platforma Lviv Tech Marketplace pomoże zdobywać nowe rynki firmom IT. Inicjatywę wspiera USAID w ramach programu “Konkurencyjna Gospodarka Ukrainy”.

Celem przedsięwzięcia jest promocja branży IT regionu oraz pomoc małym i średnim firmom IT w wejściu na międzynarodowe rynki. Będzie to platforma zawierająca najbardziej aktualne informacje o tej branży we Lwowie i regionie. Inicjatywa pomoże firmom IT, promować swoje usługi na rynku międzynarodowym, m.in. poprzez profile umieszczone na platformie.

Dodatkowym efektem działania platformy będzie promocja samego Lwowa i całego regionu zachodniego. Branża IT staje się ich wizytówką.

Dzięki Lviv Tech Marketplace planowane jest pokazanie Lwowa jako miasta z rozwiniętym zapleczem technologicznym, odznaczającego się innowacyjnością w dużym stopniu dzięki wysoko wykwalifikowanym i utalentowanym informatykom i szerzej – ludzkiemu potencjałowi

Według badania IT Research 4.0, w 2019 r. we Lwowie działało 461 firm informatycznych, z czego ponad połowa to małe i średnie przedsiębiorstwa.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn