Ukraiński rynek kryptowalut

1 września 2020. Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy podało, że ukraińska społeczność deweloperów blockchain jest jedną z największych i znajduje się w pierwszej trójce świata.

The Chainalysis- firma analityczna blockchain- ocenia podobnie, iż  Ukraina jest liderem w wykorzystaniu wirtualnych aktywów wśród ludności.

Według ministerstwa rynek kryptowalut na Ukrainie jest rozwinięty, ale jego większość znajduje się w szarej strefie. Taka sytuacja stwarza zagrożenie dla państwa, biznesu i samych  użytkowników wirtualnej waluty.

Równocześnie Ukrainę charakteryzuje wysoki poziom edukacji cyfrowej  ludności i kraj ten znajduje się w pierwszej piątce, pod względem transakcji bezgotówkowych na świecie.

Ministerstwo zwraca uwagę, że w Ukrainie nie ma giełdy,  dostęp do światowego rynku kapitałowego jest ograniczony. To z kolei sprawia, że korzystanie z kryptowalut na Ukrainie jest popularne. Do tego wielu ukraińskich przedsiębiorstw prowadzi pośrednictwo na rynkach międzynarodowych, na których do rozliczeń wykorzystywane są kryptowaluty.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn