Logistyka blisko Lwowa

24 sierpnia 2020. Protec Zymna Woda- największe centrum logistyczne zachodniej Ukrainy zostanie otwarte.

Kompleks jest zlokalizowany przy obwodnicy Lwowa, między Biełogorskiem a miejscowością Rudne, niedaleko „Epicentrum” i centrum handlowego „Trzy Słonie”. Jego budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a otwarcie pierwszego etapu budowy planowane jest na koniec III kwartału tego roku.

W budowę zaangażowany jest lwowski holding Protek. W jego skład wchodzi Lwowska Firma Piwna – jest dystrybutorem znanych międzynarodowych i ukraińskich produktów żywnościowych i napojów, firma logistyczna „Overtrans”, firma budowlana „Protek Development” i „Logistics Group” – jeden z największych operatorów surowców wtórnych na Ukrainie. Właścicielami Protek Holding są lwowscy biznesmeni Wasyl Nowak, Andrij Panas i Roman Paskowycz.

W opisie projektu podano, że powierzchnia centrum logistycznego po zakończeniu budowy wyniesie 100 tys. m2. Podczas otwarcia pierwszego etapu planowane jest oddanie do użytku około 73 tys. m2.

Jednym z głównych najemców centrum logistycznego będzie ukraińska grupa handlowo-przemysłowa Fozzy Group, do której należy sieć supermarketów „Silpo” i „Fora”.

Dzięki kompleksowi powstanie około 1000 nowych miejsc pracy.

W obwodzie lwowskim jest kilka parków logistycznych, ale mają one mniejszą powierzchnię niż planowane 100 tys. m2 w Zymnej Wodzie.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn