Strategia 2030

18 sierpnia 2020. Centrum Odbudowy Gospodarczej, czyli około 60 firm i 30 centrów analitycznych, opracowuje Narodową Strategię 2030. Centrum jest platformą współpracy środowisk biznesowych i analitycznych z rządem.

Przedstawicielami ośrodków analitycznych są, między innymi: Instytut Ekonomii i Prognoz Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, Advanter Group, Centrum Razumkova, Ukraiński Instytut Przyszłości, Ukrpromzowniszekspertyza, EasyBusiness.

Do platformy przyłączyły się takie firmy jak: Allseeds, ArcelorMittal Krzywy Róg, DTEK Energy Holding, Energomaszspetsstal, Interpipe, firma spedycyjna „Lemtrans”, Metinvest, Mironivsky Hliboproduct, Galicia, SmartE papierosy “Tedis Ukraina”, “Nibulon”, Ukrlandfarming, UNIT, firma farmaceutyczna “Darnitsa”.

Publiczna dyskusja nad strategią rozpocznie się we wrześniu, prace analityczne będą opublikowane w październiku, zaś  w grudniu  oczekiwany jest dokument końcowy i seria rezolucji rządowych, projektów ustaw i programów docelowych, które mają być wdrażane począwszy od 2021 r.

Przypomnijmy, że 14 sierpnia premier spotkał się z przedstawicielami biznesu z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta i kierownictwa Narodowego Banku Ukrainy. Uczestnikami spotkania byli właściciele i top menadżerowie ponad 50 firm.

Podczas spotkania zaprezentowano siedem wektorów rozwoju Ukrainy, które są podstawą do powstania „Narodowej Strategii 2030”: przemysł, rolnictwo, górnictwo, korytarze transportowe, IT i dział badań i rozwoju (R i B), infrastruktura i energetyka.

Facebook
Twitter
LinkedIn