Zmiany kadrowe w Ukroboronpromie

30 lipca 2020. Aivaras Abromavičius, dyrektor generalny ukraińskiego koncernu obronnego Ukroboronprom, zapowiedział możliwość odejścia z zajmowanego stanowiska.

W swoim komentarzu, Aivaras Abromavičius zaznaczył, iż „w ciągu ostatnich 11 miesięcy sprowadziliśmy 70 fachowców do koncernu składającego się z 260 osób, czyli wszyscy zastępcy dyrektora generalnego to zupełnie nowe osoby. Zmieniliśmy prawie 30 menadżerów największych przedsiębiorstw. Teraz jestem na tym stanowisku od 11 miesięcy, co jest w trzy lub cztery razy dłużej, niż planowałem”. Abromavičius wypowiedział się po spotkaniu z prezydentem Ukrainy.

Warto podkreślić, że w pierwszej połowie 2020 roku państwowa spółka Ukrspeceksport, wchodząca w skład Ukroboronpromu, osiągnęła przychód netto w wysokości 1,53 mld UAH, czyli o 36,6 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu z roku poprzedniego. Zdaniem Wadyma Nozdri, dyrektora generalnego Ukrspeceksportu, taka dynamika rozwoju firmy wynika z pomyślnej realizacji szeregu zagranicznych umów oraz wprowadzenia nowych standardów zarządzania operacyjnego. Wśród zrealizowanych projektów Ukrspetsexportu wyróżnić należy dostarczenie bojowych wozów piechoty BMP-1 na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy, a zamówienie radarów prze klienta zagranicznego oraz rozpoczęcie współpracy z Pakistanem w zakresie obsługi technicznej samolotów.

Na podstawie danych za pierwsze półrocze 2020 r, przedsiębiorstwa wchodzące w skład koncernu dokonały zakupów w systemie zamówień publicznych ProZorro na łączną kwotę 2,91 mld UAH. Dzięki licytacji elektronicznej udało się zaoszczędzić 358 mln UAH

 

Valentyn Honcharenko

Facebook
Twitter
LinkedIn