Biała Cerkiew zamiast Chin

3 czerwca 2020. W Białej Cerkwi, położonej o godzinę jazdy od Kijowa, powstają dwa parki przemysłowe. Inicjatorem projektu jest  UDP- wiodący ukraiński deweloper związany z inwestorem Vasylem Khmelnytskym.

„Biała Cerkiew 1” i „Biała Cerkiew 2” mają łączną powierzchnię ponad 70 hektarów, dobrą infrastrukturę dla produkcji, zaplecze magazynowe i logistyczne oraz- co ważne- przyjazne otoczenie społeczne. Biała Cerkiew to miasto, w którym pracuje już 150 tysięcy osób i studiuje 12 tysięcy osób. Tworzy to przyjazny ekosystem dla działalności firm, skłania do powstawania klastrów i tworzenia łańcuchów  kooperacji  pomiędzy „lokatorami” obu parków. Takie podejście daje przedsiębiorstwom przewagi konkurencyjne i oszczędności.

Na terenie parków przemysłowych już działa 6 firm. Inwestor ma nadzieję, że w tym atrakcyjnym położeniu podejmie działalność kolejnych 30 podmiotów, które dadzą stałą pracę dla 4000 osób.

Czas światowego spowolnienia gospodarczego dla projektu  jest handicapem. „Biała Cerkiew 1” i „Biała Cerkiew 2” liczą na dywersyfikację miejsc produkcji, jaką postuluje się w wyniku epidemii  koronawirusa i zaburzenia łańcucha dostaw w  Chin. Produkcja uruchomiona w tych parkach przemysłowych może znacznie skrócić dostawy komponentów dla europejskiego przemysłu.

Inicjator projektu – UDP działa już 14 lat i zrealizowało tak duże projekty jak centrum handlowe Ocean Plaza i lotnisko w Kijowie,  kompleksy mieszkalne Novopecherski Lypki, Boulevard of Fountains, River Stone, Parkove Misto i Apartamenty Maristella w Odesie.

(DSz)

Facebook
Twitter
LinkedIn