Kamery na drogach Ukrainy

01 czerwca 2020. Od czerwca w  Ukrainie działa system automatycznej rejestracji wykroczeń drogowych. Kamery już pracują w Kijowie i obwodzie kijowskim.

“Bezpieczne drogi, ograniczenie liczby wypadków i ofiar wypadków drogowych są jednym z naszych głównych priorytetów. Dziś uruchomiliśmy system automatycznego rejestrowania wykroczeń drogowych. W pierwszych etapach rejestrowane będą tylko przekroczenia ustawionej prędkości. Późniejsze etapy to rejestracja jazdy na czerwonych światłach, skrzyżowaniach, podwójnych pasach, na pasach dla transportu publicznego itp.” – powiedział Władysław Kryklij, Minister Infrastruktury Ukrainy.

W celu uruchomienia projektu Ministerstwo Infrastruktury zainstalowało 25 automatycznych rejestratorów na drogach obwodu kijowskiego. W Kijowie pracuje jeszcze 20 kamer. Znajdują się one na terenach z najwyższą koncentrację wypadków. Kolejne 5 kamer będzie  wkrótce zainstalowane w obwodzie lwowskim. W planach  jest 220 rejestratorów na terenie całego kraju do końca roku.

“To nie jedyny krok w kierunku bezpiecznych dróg i ratowania życia. Pracujemy również nad budową bezpiecznej infrastruktury, wprowadzaniem audytów drogowych i nowoczesnych standardów bezpieczeństwa” – zaznaczył minister.

(SZ)

Facebook
Twitter
LinkedIn