Білий список платників ПДВ

17 лютого 2020. Від початку 2020 року в Польщі кожного разу треба перевіряти статус контрагента (чи платник ПДВ є активний), а також номер банківського рахунку, на який має бути здійснений переказ.

Білий список платників податків – це перелік платників ПДВ, тобто інформація про суб’єктів, зареєстрованих в якості платників ПДВ, незареєстрованих, а також викреслених і повернених до реєстру ПДВ.

Перелік оновлюється в робочі дні, раз на добу. Голова Національної податкової адміністрації за власною ініціативою або за заявою суб’єкта, видаляє чи спростовує дані інші ніж персональні дані, які містяться в списку і не відповідають фактичному стану.

Від 1 січня 2020 року в Польщі набрали чинності положення законів про податок на доходи (CIT i PIT), а також закону «Положення про податки», які накладають санкції у випадку здійснення платежів на банківські рахунки, які не фігурують в електронному переліку суб’єктів:

  • Переказ на рахунок, який не фігурує в списку, призведе до визнання переказаної квоти за витрати, які не становлять витрат, пов’язаних з отриманням доходів (так званий ВПОД).
  • У випадку, коли з положень закону випливає обов’язок оплати переказом, тобто в першу чергу у випадках, які випливають з вищезазначеної ст. 19 закону «Право підприємців», а платіж буде здійснений на рахунок, який не фігурує в переліку, це призведе до того, що отримувач товару чи послуги (відправник переказу) буде нести солідарну відповідальність усім своїм майно разом з постачальником товарів чи послуг (отримувачем переказу), зареєстрованим для цілей податку на додану вартість в якості активного платника ПДВ, за його податкову заборгованість в частині податку на додану вартість, пропорційної до цієї поставки товарів чи надання послуг.

Експерти Mac Auditor sp. z o.o.

Facebook
Twitter
LinkedIn