Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Webinarium AXELO – „Wejście w życie pakietu e-commerce: korzyści i ryzyka”

15 lipca @ 10:00 am - 11:00 am

Zapraszamy na bezpłatne webinarium poświęcone regulacjom tzw. pakietu e-commerce, który wszedł w życie od 1 lipca br. Wydarzenie odbędzie sie w dniu 15 lipca o godz. 10:00-11:00, a jego organizatorem  jest kancelaria prawna Axelo, firma członkowska PUIG. Webinarium, które może być przede wszystkim interesujące dla przedsiębiorców prowadzących handel w sieci, poprowadzi radca prawny Łukasz Krasowski.

Zmiana przepisów dotyczy zarówno przesyłek wysyłanych polskim konsumentom z innych krajów UE, jak i spoza Unii. W przepisach pojawiła się między innymi konstrukcja wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość, zlikwidowano w całej UE zwolnienia z VAT od importu tzw. małych przesyłek o wartości do 22 euro, rozszerzono również zakres transakcji B2C, które dla celów VAT mogą zostać rozliczone za pomocą uproszczonej procedury One Stop Shop.

Rozwiązania zawarte w pakiecie e-commerce mają zapewnić ułatwienia w rozliczaniu VAT od sprzedaży towarów i usług na rzecz konsumentów w innych państwach członkowskich UE dostosowując polskie przepisy do wymogów Unijnych. Niestety po raz kolejny ważne zmiany nie są wprowadzane z właściwym wyprzedzeniem i mimo, iż formalnie pakiet e-commerce obowiązuje od 1 lipca, to wciąż wiele kwestii z nim związanych budzi wiele wątpliwości.

TERMIN WYDARZENIA: 15 lipca 2021 r., godz. 10:00 – 11:00

ZAKRES MERYTORYCZNY:

  • Wprowadzenie i podstawy zmian
  • Transakcje wewnątrzunijne (WSTO, procedury One Stop Shop)
  • Import małych przesyłek do Unii Europejskiej (SOTI, Importowy One Stop Shop)
  • Platformy cyfrowe i ich obowiązki
  • Korzyści i ryzyka nowych regulacji

REJESTRACJA: Aby zapisać się na wydarzenie, wystarczy kliknąć w LINK i wpisać wymagane dane. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do udziału!

Szczegóły

Data:
15 lipca
Godzina:
10:00 am - 11:00 am
Kategoria Wydarzenie:
https://www.pol-ukr.com/event/webinarium-axelo-wejscie-w-zycie-pakietu-e-commerce-korzysci-i-ryzyka/