Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – kierunek wschód: Ukraina

4 grudnia 2020 @ 10:00 am - 12:30 pm

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji online poświęconej Ukrainie pt. „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie – kierunek wschód: Ukraina„, organizowanej przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. Udział w dyskusji weźmie Paweł Kułaga, Prezes Zarządu Foreign Personnel Service i Członek Rady Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Eksperci przekonują, że rynek ukraiński jest rynkiem o znacznym potencjale rozwoju dla polskich eksporterów, na co wpływ ma bliskość geograficzna – szczególnie istotna teraz, w czasach pandemii i skróconych łańcuchów dostaw. Według danych Eurostatu w pierwszych ośmiu miesiącach br. wartość eksportu choćby produktów mleczarskich z Polski na Ukrainę była aż o 225% większa niż przed rokiem i wyniosła 80,8 mln EUR. Perspektywy współpracy są we wszystkich branżach – od artykułów spożywczych, chemii, kosmetyków, tekstyliów przez części samochodowe aż po projekty infrastrukturalne.

Agenda wydarzenia:

  1. Wielkopolskie instytucje wsparciem dla MŚP w trudnych czasach pandemii;
  2. O sytuacji w wielkopolskich subregionach;
  3. Potencjał eksportowy na rynkach wschodnich;
  4. Ukraina – możliwości, szanse i wyzwania dla polskich przedsiębiorców;
  5. Międzynarodowe przetargi szansą dla MŚP na zdobycie bezpiecznego kontrahenta – projekty inwestycyjne finansowane przez Bank Światowy;
  6. Biznes na Ukrainie, jak działać by ryzyko się opłaciło?

Szczegółowy program

Zgłoszenia udziału prosimy wysyłać na adres: wydarzenie@wfr.org.pl; link do transmisji dotrze najpóźniej dzień przed konferencją. Zachęcamy też do przesyłania nurtujących Państwa pytań, które zadamy podczas debaty.

Szczegóły

Data:
4 grudnia 2020
Godzina:
10:00 am - 12:30 pm
Kategorie Wydarzenie:
,
https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/porozmawiajmy-o-zagranicznym-biznesie-kierunek-wschod-ukraina/