Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Polska Polityka Wschodnia

25 listopada 2020 - 27 listopada 2020

„Polska Polityka Wschodnia” to tradycyjne doroczne spotkanie ekspertów, dziennikarzy, działaczy trzeciego sektora, samorządowców i decydentów, organizowane od 16 lat i dotyczące głównych zagadnień polityki RP wobec krajów Europy Wschodniej. Głównym celem konferencji jest przeanalizowanie obecnej sytuacji międzynarodowej i zaproponowanie rozwiązań na przyszłość. W tym roku zamierzamy się skoncentrować na takich zagadnieniach jak: polska polityka wobec Białorusi, wybory w USA a Europa Wschodnia, prawa człowieka na Wschodzie i rola Polski w tym zakresie, kwestie ekonomiczne i historyczne w relacjach polsko-ukraińskich oraz polityka wschodnia samorządu. Ważnym punktem tegorocznej konferencji będzie także debata na temat wyobrażeń na temat Wschodu w Polsce, Ukrainie i Białorusi.

Konferencja Polska Polityka Wschodnia 2020 odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Miasta Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Partnerami wydarzenia są Międzynarodowe Centrum Kultury, Ośrodek Studiów Wschodnich, Amnesty International, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Instytut Europy Środkowej i Miasto Gdańsk.

Tradycyjnie konferencja odbywała się we Wrocławiu i Wojnowicach, ale troska o zdrowie publiczne spowodowała, że w tym roku musieliśmy to ważne dla nas wszystkich wydarzenie zorganizować online. Biuro konferencji mieści się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu. Wszystkie panele odbywają się na platformie zoom. Konferencja otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych, po uprzedniej rejestracji na poszczególne panele.

Rejestracja na konferencje dostępna jest na stronie: https://ppw2020.pl/.

Transmisja będzie dostępna na Facebooku KEW oraz na kanale YouTube KEW.

Zachęcamy do udziału!

Szczegóły

Początek:
25 listopada 2020
Koniec:
27 listopada 2020
Kategoria Wydarzenie:
https://ppw2020.pl/