Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja „Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce”

15 czerwca 2021 @ 10:00 AM - 12:30 PM

Zapraszamy do udziału w konferencji „Nowe oblicze ukraińskiej migracji w Polsce”, która odbędzie się 15 czerwca 2021 roku w godzinach 10:00-12:30 w trybie online. Inicjatorem wydarzenia jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Społecznego Warszawy.

W ostatnim czasie migracja z Ukrainy do Polski, która od lat miała charakter zarobkowy, zmienia się w kierunku rozwoju przedsiębiorczości i długoterminowego pobytu w Polsce jako kraju życiowych interesów. Świadczy o tym m.in zwiększenie się aktywności migrantów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej: stanem na koniec 2020 r. w Polsce działało 16 482 firmy z ukraińskim kapitałem, z czego 1/3 jest zarejestrowana w Warszawie. Przy czym w dalszym ciągu obserwujemy tendencję wzrostowa.

Podczas szerszej dyskusji z udziałem przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, Ambasady Ukrainy w Polsce, organizacji pozarządowych i środowiska biznesowego, a także ukraińskich przedsiębiorców w Polsce pragniemy pokazać nową twarz migracji, zdefiniować potrzeby i zbadać legislacyjne i prawne uwarunkowania oraz przedstawić możliwe kierunki rozwoju dla przedsiębiorczości w środowisku migranckim.
Konferencja organizowana jest w ramach prowadzonej przez PUIG kampanii społecznej „Partnerstwo i Zatrudnienie”.

Program wydarzenia

Rejestracja na konferencję pod linkiem
Osoba do kontaktu: Andrzej Drozd, andrzej.drozd@pol-ukr.com, kom. +48 796 093 863.

Zachęcamy do udziału!

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2021
Godzina:
10:00 AM - 12:30 PM
Kategoria Wydarzenie:
https://www.pol-ukr.com/event/nowe-oblicza-migracji-z-ukrainy/