Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Cykl webinariów: „Zamówienia międzynarodowe – szansa na rozszerzenie działalności biznesowej polskich firm”

9 grudnia 2020 @ 1:00 pm - 2:30 pm

Zapraszamy na cykl webinariów pt. „Zamówienia międzynarodowe – szansa na rozszerzenie działalności biznesowej polskich firm”.

Podczas trzech webinariów zostaną kolejno omówione systemy zamówień w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO oraz instytucji Unii Europejskiej.

Pierwsze z nich odbędzie się 9 grudnia 2020 r. w godzinach 13.00 – 14.30. W jego trakcie  uczestnicy zapoznają się z procedurami udzielania zamówień w systemie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Agenda webinarium:

  1. Wprowadzenie;
  2. Oferta biznesowa ONZ – rynek zamówień systemu Narodów Zjednoczonych;
  3. Współpraca systemu ONZ z biznesem i mechanizm włączania biznesu do łańcucha dostaw ONZ;
  4. Rejestracja wykonawców w bazie zamówień publicznych systemu ONZ – United Nations Global Marketplace;
  5. Wsparcie przedsiębiorców w zakresie międzynarodowych zamówień publicznych;
  6. Jak przygotować firmę do współpracy z ONZ? Na podstawie przygotowanego na zamówienie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii raportu pt. Jak ubiegać się o zamówienia publiczne organizacji międzynarodowych? 15 historii sukcesu polskich firm;
  7. Przedstawiciel firmy realizującej kontrakt z ONZ;
  8. Pytania i odpowiedzi.

Rejestracja

Webinaria organizuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, UN Global Compact Network Poland oraz Polityka Insight. Więcej informacji o cyklu w naszych social mediach.

Zamówienia w ramach systemu ONZ rocznie wynoszą średnio ponad 19 mld dolarów (19,9 mld w 2019) i systematycznie wzrastają. Pomimo ogromnych nakładów na inwestycje w Europie Środkowej ze strony różnych krajowych i międzynarodowych instytucji rządowych, polskie firmy w znikomym zakresie realizują tego typu kontrakty. W ramach systemu zamówień publicznych ONZ udział polskiego sektora prywatnego wynosi zaledwie 0,02% w całej dostępnej puli środków (3,96 mln dolarów w 2019 r.).

Zachęcamy do udziału!