Dobrowolne deklaracje podatkowe

12 sierpnia 2021. Ogłoszono stawki podatkowe dla Ukraińców i cudzoziemców, które wejdą w życie we wrześniu.

Państwowa Służba Podatkowa Ukrainy ogłosiła stawki opłat od jednorazowego (specjalnego) dobrowolnego zgłoszenia, które planowane jest na okres od 1 września 2021 r.do 1 września 2022 r.

Stawka 5 proc. będzie obowiązywać dla mieszkańców Ukrainy, którzy deklarują wartości walutowe na rachunkach bankowych, nieruchomości i ruchomości, prawa do własności intelektualnej, papierów wartościowych, prawa do dywidend i tak dalej. Jednocześnie, jako alternatywę, podatnik może wybrać stawkę 6 proc. z płaceniem podatków w trzech równych ratach ciągu roku.

9 proc. będzie miało zastosowanie do deklaracji nierezydentów Ukrainy. Jednak mogą również alternatywnie płacić podatki przez trzy lata w równych ratach, ale wtedy stawka podatku osiągnie 11,5 proc.

W przypadku złożenia jednorazowej (specjalnej) dobrowolnej deklaracji w okresie od 1 września 2021 do 1 marca 2022 zamiast 9 proc. stosuje się stawkę opłaty od jednorazowej (specjalnej) dobrowolnej deklaracji w wysokości 7 proc. Alternatywnie, podatnik może wybrać stawkę 9,5 proc. z zapłatą zobowiązania podatkowego w trzech równych ratach rocznie.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn