Oficjalna strona Ukrainy

18 stycznia 2021. Uruchomiono portal UKRAINE.UA – portal o nowoczesnej Ukrainie, przeznaczony dla zagranicznych odbiorców.

Dmytro Kuleba – Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy zaznaczył, iż „stworzyliśmy serwis UKRAINE.UA, aby świat mógł poznać prawdziwą Ukrainę: kreatywną, dynamiczną, innowacyjną. Kraj różnorodności i urzekającej przyrody. Kraj wolności i godności. Kraj, w którym tysiącletnią historię i kulturę uzupełnia ambitna wizja przyszłości”. Dodatkowo minister pochwalił się znajdującym na stronie zbiorem zdjęć „Ukraina”, które można bezpłatnie wykorzystywać w celach niekomercyjnych przyczyniając do promocji Ukrainy za granicą. W tej chwili działa angielska wersja serwisu, a w 2021 roku planowane jest uruchomienie również wersji francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, arabskiej i chińskiej – dodał minister.

Celem inicjatywy jest kształtowanie pozytywnego wizerunku Ukrainy za granicą. „Cudzoziemcy będą mogli zapoznać się z Ukrainą w Internecie, zainteresować się nią, a później odwiedzić, zainwestować lub przyjechać na studia do naszego kraju” – dodał D. Kuleba.

Na podstawie komunikatu MSZ Ukrainy

 Valentyn Honcharenko

Facebook
Twitter
LinkedIn