Polskie 4F w Ukrainie

5 października 2020 r. Polska firma odzieżowa OTCF S.A. i spółka Epicentr K LLC podpisały porozumienie dotyczące rozwoju sieci sklepów marki 4F w Ukrainie.

Marka 4F specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości odzieży sportowej oraz akcesoriów do uprawiania sportów aktywnych, fitness w segmencie średnim. 4F rozwija również linię produktów dla turystyki i codziennego użytku.

Marka posiada 174 sklepy w Polsce, zaś jej produkty prezentowane są w 500 salonach multibrandowych w 30 krajach świata.

Sieć wielomarkowych sklepów sportowych Intersport-Ukraina, wchodząca w skład grupy Epicentr, aktywnie rozwija nowe sportowe kierunki i jest zainteresowana rozszerzaniem współpracy z nowoczesnymi markami.

„Naszym celem jest oferowanie ukraińskim konsumentom stylowej i jednocześnie wysokiej jakości odzieży sportowej w przystępnej cenie. W Ukrainie ta nisza jest wolna i jesteśmy przekonani, że bardzo popularna w sąsiedniej Polsce marka 4F może ją z powodzeniem zająć – mówi Julia Maksimenko, dyrektor Intersport-Ukraina.

W poprzednich latach część asortymentu 4F była oferowana w sieci Intersport. Jednak wewnętrzna polityka asortymentowa 4F dzieli kolekcje na te, które są prezentowane w butikach wielu marek, oraz te, które marka dostarcza do własnych sklepów firmowych. Ich asortyment jest inny.

W Kijowie, w centrum handlowym Retroville, na specjalnie wyposażonej powierzchni 228 m2 prezentuje różne kolekcje marki 4F dla mężczyzn, kobiet i dzieci. To funkcjonalna odzież i obuwie do treningu i na co dzień, a także akcesoria sportowe.

Jak powiedział prezes firmy OTCF S.A. Igor Klaja: „Nieustannie badamy możliwości rynku światowego. Widzimy duży potencjał dla dalszej ekspansji na wschód. Otwarcie flagowego sklepu 4F w Kijowie to kolejny logiczny krok w rozwoju sieci dystrybucji. Postawiliśmy sobie cel: zwiększyć świadomość marki w Ukrainie i jeszcze bardziej zbliżyć się do klienta. Epicentr zostało naszym wyłącznym partnerem lokalnym. Efektem tej współpracy jest otwarcie monobrandowych sklepów 4F w Ukrainie. Teraz przygotowujemy się do kilku kolejnych odkryć przed końcem tego roku i wierzymy w sukces tej współpracy.”

Od 2008 roku 4F ubiera polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków na wszystkich olimpiadach. Marka 4F jest także partnerem komitetów olimpijskich 7 krajów: Chorwacji, Grecji, Łotwy, Litwy, Macedonii Północnej, Serbii i Słowacji. 4F planuje rozszerzyć współpracę z ukraińskimi sportowcami i Narodowym Komitetem Olimpijskim.

OT

Facebook
Twitter
LinkedIn