Hotel Dnipro sprywatyzowany

16 lipca 2020. Fundusz Mienia Państwowego sprzedał na aukcji hotel Dnipro w Kijowie za 1,11 mld UAH (ponad 40 mln USD) ukraińskiej firmie Smartland. Jest to blisko 14 razy większa kwota od wywoławczej, która wynosiła 81 mln UAH. W aukcji wzięło udział 29 uczestników.

Prezydent Zeleński zaznaczył, że ze względu na sprzedaż państwowego pakietu akcji na aukcji otwartej za pośrednictwem systemu elektronicznego „ProZorro.Sprzedaż” Ukraina otrzymała najlepszą cenę za swoją nieruchomość: – „To kolejny przykład tego, jak cyfryzacja i otwartość przynoszą korzyści państwu i przezwyciężają korupcję”.

Zgodnie z warunkami konkursu nowy właściciel musi utrzymywać liczbę pokoi hotelowych w wysokości co najmniej 100, a poziom hotelu nie może być niższy niż 4 gwiazdki; wynagrodzenia pracowników nie można obniżyć w ciągu najbliższych 6 miesięcy, a w nazwie hotelu należy zachować słowo „Dnipro”.

Hotel „Dnipro” został zbudowany w 1964 r. na placu Europejskim w centrum Kijowa. Budynek ma 12 pięter, o łącznej powierzchni prawie 13 tys. m.kw. Posiada 186 pokoi, parking na 56 miejsc, 3 sale konferencyjne, centrum biznesowe, 2 restauracje i spa.

Red

Facebook
Twitter
LinkedIn